Një ditë pas daljes nga spitali Papa Françesku do të mbajë meshën e së dielës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Një ditë pas daljes nga spitali Papa Françesku do të mbajë meshën e së dielës

NULL NULL
02.04.2023 07:50
Papa Françesku

Papa Françesku do të udhëheqë meshën e së dielës, në sheshin e Shën Pjetrit, një ditë pas daljes nga spitali.

Ai u shtrua në spitalin Gemelli të Romës të mërkurën me vështirësi në frymëmarrje dhe më vonë u diagnostikua me bronkit.

Derisa 86-vjeçari u largua nga spitali të shtunën, ai konfirmoi se do të mbikëqyrte ceremoninë e së Palmës të së Dielës, e ndjekur nga lutja e Engjëllit.

Ai madje bëri shaka se ishte “ende gjallë”, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

“Thjesht ndjeva një sëmundje, por nuk kisha frikë”, e citoi atë agjencia italiane e lajmeve “Ansa”.

Pas daljes nga spitali, papa u pa duke buzëqeshur dhe duke i përshëndetur me duar nga makina e tij, njerëzit që kishin dalë për ta pritur.

Kjo javë që vjen në Vatikan do të jetë me shumë punë dhe ngjarje në të cilat duhet paraqitja fizike e Papës, po ashtu do të bëhen përgatitjet për Pashkët.