Një delegacion norvegjez arrin në Venezuelë për rinisje të bisedimeve qeveri-opozitë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Një delegacion norvegjez arrin në Venezuelë për rinisje të bisedimeve qeveri-opozitë

NULL NULL
14/08/2019

Një delegacion nga Qeveria e Norvegjisë ka arritur në Venezuelë për të rinisur bisedimet në mes të qeverisë së Nicolas Maduro dhe opozitës.

Takimi ishte anuluar që të mbahej në javën e kaluar pasi që aleatët e Maduros ishin tërhequr, kanë thënë për Reuters, katër burime të afërta me situatën, transmeton Klan Kosova.

Maduro kishte thënë se qeveria nuk do t’i ndjekë bisedimet e parapara që të mbahen në Barbados si protestë ndaj përkrahjes së opozitës për sanksione e reja të SHBA-së.