Një çifti i moshuar shpëtohet nga çatia pas përmbytjeve në Itali (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Një çifti i moshuar shpëtohet nga çatia pas përmbytjeve në Itali (VIDEO)

NULL NULL
18.05.2023 08:42
Çatia

Italia është përballur me përmbytje të shkaktuara pas reshjeve të dendura të shiut.

Një roje bregdetare ka shpëtuar një çift të moshuar me helikopter nga çatia e tyre, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

Nga këto përmbytje kanë vdekur nëntë persona dhe disa të tjerë janë zhdukur.

https://www.bbc.com/news/av/world-europe-65630308?fbclid