Një 65 vjeçar në Han të Elezit goditet për vdekje nga një veturë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Një 65 vjeçar në Han të Elezit goditet për vdekje nga një veturë

NULL NULL
29/11/2021

Një këmbësor në Han të Elezit është goditur për vdekje nga një veturë.

Lajmin për Klankosova.tv e ka konfirmuar Kanun Veseli, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Ferizajt, i cili tha se personi ishte i moshës 65 vjeçare.

“Në ora 17:40 në Han të Elezit , afër qendrës tregtare Elkos ka ndodhur një aksident komunikacioni mes një automjeti të udhërarëve me targa vendore dhe një këmbësori. Si pasojë e ketij aksidenti ka gjetur vdekjen një peron i moshës rreth  65 vjeçar”, u shpreh ai.

Tutje, Veseli shtoi se vdekjen e tij e ka konfimuar Qendra e Mjekësisë Familjare në Han të Elezit  dhe se Njësia e Komunikacionit Rrugor është në vendin e ngjarjes dhe po heton këtë rast.