Nishani: Shqipëria përkrah civilizimit kundër barbarisë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Nishani: Shqipëria përkrah civilizimit kundër barbarisë

NULL NULL
15/11/2015

Në ambientet e Presidencës janë zhvilluar homazhe për nder të viktimave të sulmit terrorist të premten mbrëma në Paris.

“Shqipëria e palëkundur për të përballuar me sukses betejën e madhe kundër intolerances. Do të jemi përkrah Francës dhe aleatëve për fitoren e civilizimit kundër barbarisë. Paqe per viktimat dhe i paharruar kujtimi i tyre.”- tha Presidenti Nishani.

Pas fjalës së Presidentit Nishani është mbajtur edhe 1 minutë heshtje në nderim të viktimave të Parisit.