Niset procedurë ligjore ndaj një polici në Kaçanik - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Niset procedurë ligjore ndaj një polici në Kaçanik

NULL NULL
01.12.2021 23:33

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot ndaj një zyrtari policor në Kaçanik ka iniciuar procedurë ligjore. Personi në fjalë dyshohet se ka rrahur një qytetar me aftësi të kufizuara.

Në njoftimin e policisë thuhet se për këtë rast është njoftuar edhe Inspektorati Policor i Kosovës (IPK), transmeton Klankosova.tv.

“Vlen të potencohet se bazuar në udhëzimin administrativ për shkeljet, masat dhe procedurat disiplinore në Policinë e Kosovës, me datë 01.12.2021, zyrtari policor është suspenduar. Ndërsa, hetimet e mëtejme janë duke u zhvilluar nga IPK-ja,” thuhet në njoftimin e policisë.