Nis takimi Kurti - Billstrom - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Nis takimi Kurti – Billstrom

NULL NULL
20.04.2023 15:57
Kurti - Billstrom

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka pritur në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Suedisë, Tobias Billstrom.

Mediat janë lejuar të marrin pamje teksa takimi është duke u mbajtur me dyer të mbyllura, njofton Klankosova.tv.

Paraprakisht Billstrom ishte në presidencë ku i prit në takim nga presidentja e vendit, Vjosa Osmani.

Ndërsa me të arritur në Kosovë është takuar me homologen kosovare, Donika Gërvalla-Schwarz, teksa bashkë kanë mbajtur edhe konferencë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.