16:48, 4 Korrik 2020

Ka filluar sezoni i ri i Formula 1.

Gara e parë premierë për këtë vit nis në Austri, të cilën mund ta ndiqni ekskluzivisht në Artmotion duke filluar nga ora 15:00

Në pol pozition në garen e parë do të jetë Valteri Bottas.

Formula 1 konfirmoi për mbajtjen e dy garave të para të sezonit në Austri, më 5 dhe 12 korrik, si dhe të garës së tretë në Hungari, njofton Klan Kosova

Kujtojmë se të gjitha garat do të zhvillohen me dyer të mbyllura, ndërsa pjesëmarrësit do të ndjekin rregullat e përcaktuara për minimizimin e përhapjes së Covid-19. Drejtuesit e F1 thanë se deri në dhjetor 2020 shpreson të ketë realizuar 15-18 gara, për të përmbyllur kështu sezonin.

 

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë