Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Nis gjykimi ndaj Pjetër Shalës, dëshmon dëshmitari i shtatë

NULL NULL
30.05.2023 11:26
Pjeter Shala

Ka nisur gjykimi ndaj Pjetër Shalës.

Sot pritet të dëshmojë dëshmitari i shtatë, i njohur me kodin një.

Deri më tani në procesin ndaj Shalës janë dëgjuar katër dëshmitarë, identiteti i të cilëve nuk u bë i ditur.

Ai u arrestua më 16 mars të vitit 2021 dhe ishte trasnferuar në Hagë nga autoritetet e Belgjikë më 15 prill të po atij viti.

Ish-eprori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës akuzohet për krime ndaj personave që u mbajtën të ndaluar në fabrikën e metalit, në Kukës, e që pretendohet se ajo përdorej nga UÇK-ja.

Pretendohet se ato krime u kryen nga Pjetër Shala nga 17 maj deri më 5 qershor 1999.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.