Nis festivali teatral për fëmijë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Nis festivali teatral për fëmijë

NULL NULL
20/05/2015
Me organizim të teatrit amator “Emin Duraku” dhe me mbështetje të Drejtorisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Komunës së Gjakovës, sot mbahet festivali tradicional teatral për fëmijë “Nura, Bejtullahu, Domi”.

Në festivalin e sivjetshëm marrin pjesë shkollat fillore “Fehmi Agani”, “Zekeria Rexha”, “Emin Duraku” nga Gjakova, pastaj kolegji “Mehmet Akif”, po nga Gjakova, si dhe Teatri i të Rinjve nga Prishtina.

Festivali mbahet në Pallatin e Kulturës “Asim Vokshi”, me fillim në ora 10:00./Kosovapress