Nicolas Cage do të luajë Drakulën në filmin 'Renfield' - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Nicolas Cage do të luajë Drakulën në filmin ‘Renfield’

NULL NULL
01/12/2021

Aktori fitues i Oskarit, Nicolas Cage, do të luajë rolin e Drakulës në filmin e ardhshëm të Universal Pictures, “Renfield”.

Ndërkaq, aktori Nicholas Hoult do të luajë rolin e titullarit të vampirit legjendar në film.

Chris McKay, meritat e të cilit përfshijnë “The Tomorrow War” dhe “The Lego Batman Movie” po drejton projektin, bazuar në një skenar të shkruar nga shkrimtari i “Ghosted” dhe “Rick & Morty”, Ryan Ridley.

Materiali burimor për “Renfield” përfshin një skicë origjinale të historisë nga krijuesi i librit komik “The Walking Dead”, Robert Kirkman dhe romani i Bram Stoker i vitit 1897, “Dracula”, përcjell Klankosova.tv

Cage aktualisht po fiton vlerësime të mira për performancën e tij në filmin “Pig”, i cili tani po transmetohet në Hulu.

Kreditë e tij të tjera përfshijnë “National Treasure”, “Con Air”, “Gone in 60 Seconds”, “Leaving Las Vegas”, “Raising Arizona”, “Peggy Sue Got Married”, “Wild at Heart” dhe “Rumble Fish”.