Nicola Sturgeon: Skocia shpreh solidaritetin me Francën - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Nicola Sturgeon: Skocia shpreh solidaritetin me Francën

NULL NULL
14/11/2015

Ministrja e Parë e Skocisë, Nicola Sturgeon, i’u ka bashkuar udhëheqësve botëror për të shprehur ngushëllime popullit francez, transmeton Klan Kosova.

“Unë sapo kam vizituar konsullatën franceze në Edinburg për të nënshkruar librin e ngushëllimeve si dhe për të shprehur solidaritetin e Skocisë me Francën”, ka shkruar Sturgeon në Twiter.