Nicki Minaj është ftuar nga Shtëpia e Bardhë për të folur rreth vaksinës antiCOVID

Nicki Minaj është ftuar nga Shtëpia e Bardhë për të folur rreth vaksinës antiCOVID

NULL NULL
1 month më parë

Thuhet se Nicki Minaj është ftuar në Shtëpinë e Bardhë, për të folur për vaksinën kundër COVID-19.

Reperja 38 vjeçare zbuloi lajmin në Twitter, pasi foli për qëndrimin e saj ndaj vaksinës dhe kjo ishte arsyeja që ajo nuk ishte e pranishme në Met Gala, gjatë javës së kaluar.

Nicki është përfshirë në ‘luftë fjalësh’ për qëndrimin e saj ndaj vaksinave që kur ripostoi pikëpamjet e saj të hënën.

Tani, duket se Shtëpia e Bardhë dëshiron të ketë një bisedë të vërtetë me të.

“Mendoj se është një hap në drejtimin e duhur. Po, unë po shkoj”, u tha ajo fansave, duke shtuar, “Unë do të vishem me gjitha ngjyrat rozë, kështu që ata e dinë që dua të them biznes. Unë do të bëj pyetje në emër të personit që është tallur për të qenë thjesht njerëzor. Dita e #BallGate 3”.

Nëse e keni humbur, Nicki pohoi se kushërira e saj njihte dikë që u bë steril pasi mori vaksinën, transmeton Klankosova.tv.