Ngritet flamuri kuq e zi në Tiranë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ngritet flamuri kuq e zi në Tiranë

NULL NULL
28.11.2021 11:20

Përmes një ceremonie të veçantë Tirana ngriti sot flamurin Kuq e Zi për të përkujtuar 109 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë në 28 Nëntor 1912 në Vlorë.

Ceremonia u zhvillua te Monumenti i Pavarësisë në Tiranë si dhe në sheshin Skënderbej, ku u vendosën kurora me lule.

Ndërkohë qytetarë të shumtë iu bashkuan thirrjes së kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj për vendosjen e flamurit Kuq e Zi në ballkonet e shtëpive./Top Channel/