N'Golo Kante rezulton pozitiv me COVID-19

N’Golo Kante rezulton pozitiv me COVID-19

NULL NULL
3 weeks më parë

N’Golo Kante do të humbasë përballjen e Chelseat në Ligën e Kampionëve kundër Juventusit të mërkurën mbrëma, për shkak se ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Këtë e ka bërë të ditur vet trajneri Thomas Tuchel, në konferencë për media, para ndeshjes kundër Juventusit,

“N’Golo Kante ka rezultuar pozitiv me COVID-19, teksa Christian Pulisic, Reece James dhe Mason Mount do të mungojnë për shkak të lëndimeve”, tha Tuchel. /Klankosova.tv/.