Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Nga sot hyn në fuqi marrëveshja për sigurime shoqërore mes Kosovës e Shqipërisë

NULL NULL
02.07.2022 12:08

Pas më shumë se 2 vitesh, sot ka hyrë në fuqi marrëveshja mes Kosovës e Shqipërisë sa i përket njohjes së sigurimeve shoqërore.

Në lidhje me këtë, ka folur drejtori i Institutit të Sigurimeve Shoqërore, Astrit Hado, i cili tha se kjo do të shërbejë për të tashmen dhe të ardhmen e të dyja vendeve.

“Instituti i Sigurimeve Shoqërore mbetet i angazhuar për të çuar përpara këto marrëveshje që garantojnë trajtim të barabartë për qytetarët dhe sigurojnë njohjen e viteve të punës”, ka thënë Hado, transmeton Klankosova.tv.

Kjo marrëveshje siguron trajtim të barabartë te të gjithë të punësuarve, punëmarrësve dhe të vetëpunësuarve në njohjen e periudhave të sigurimit dhe të kontributeve mes Kosovëse Shqipërisë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.