Nga muaji i ardhshëm, 8, 9 e 10-vjeçarët mund të marrin shtesa - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Nga muaji i ardhshëm, 8, 9 e 10-vjeçarët mund të marrin shtesa

NULL NULL
1 week më parë

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se me miratimin e rishikimit të buxhetit, nga muaji i ardhshëm bëhet e mundshme që gjeneratat e lindura në vitet 2014, 2013 dhe 2012 t’i marrin shtesat.

Aktualisht, shtesa marrin fëmijët e lindur nga 1 janari 2015 e këtej.

Ministri tha se janë rrugës për të përmbushur në tërësi premtimin  se do të ketë shtesa për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. /Klankosova.tv/