Nga dogana tregojnë detajet e mënyrës së kontrabandimit (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Nga dogana tregojnë detajet e mënyrës së kontrabandimit (VIDEO)

NULL NULL
30.11.2021 23:45

Disa ditë pasi Kiks Kosova doli për hulumtim dhe me gjetjet e prezantuara më pas në intervista tek dogana, ajo menjëherë ndërmori aksion kundër telefonive mobile duke konfiskuar 200 në disa nga lokalet e telefonave.

Që hulumtimet tona po dalin të jenë shkak i vënies në funksion të mekanizmave të shtetit.

Dogana na tregon detaje se si telefonat lehtë kontrabandohen në pikat kufitare, numrin e regjistruar  që janë futur në Kosovë gjatë vitit e kështu me radhë.