Nga 30 nëntori ata që udhëtojnë në Angli, duhet ta kenë testin PCR ose duhet të izolohen - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Nga 30 nëntori ata që udhëtojnë në Angli, duhet ta kenë testin PCR ose duhet të izolohen

NULL NULL
29.11.2021 17:42

Ambasada e Kosovës në Londër ka bërë të ditur se nga dita e nesërme të gjithë qytetarët që jetojnë në Angli duhet të bëjnë testin PCR dhe të izolohen derisa të rezultojnë negativ për COVID-19, nëse duan të udhëtojnë për në këtë shtet.

Nga kjo ambasadë kanë thënë se këto masa vlejnë edhe për personat që janë vaksinuar.