Neymar nënshkruan me PSG-në deri më 2025

Neymar nënshkruan me PSG-në deri më 2025

NULL NULL
2 months më parë

Paris Sain Germain do të ketë Neymar deri në vitin 2025.

Kjo u bë e ditur nga PSG pasi Neymar vendosi që të zgjasë kontratën, transmeton Klan Kosova.

Braziliani do të ketë pagë prej 30 milionë euro çdo sezonë duke shtuar edhe bonuset.

PSG theu rekordin botëror të transferimeve teksa pagoi 222 milionë euro për ta marrë Neymar nga Barcelona më 2017.

Futbollisti që kur ka ardhur në PSG ka zhvilluar 112 ndeshje, duke kontribuar me 85 gola dhe 51 asiste.