Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

New Basket në finale me Borën

NULL NULL
nga Endrit Zogaj 16.02.2023 15:34

Ekipi i New Basket kaloi në finale të Kupës së Ligës së Parë të Kosovës pasi triumfoi ndaj skuadrës së Dritës, me rezultat të thellë 109-87.

Më i dalluari në këtë ballafaqim ishte Jashawn Brooks nga klubi fitues me 50 pikë 10 kërcime dhe 2 asistime, ndërsa tek “Intelektualët” më i miri ishte Nart Llapashtinca me 27 pikë, 10 kërcime dhe 6 asistime.

New Basket në finale do të përballet me ekipin e Borës e cila dje e eleminoi Istogun.

Dueli mes tyre zhvillohet të premten nga ora 14:00 në palestrën “Mizahir Isma” në Rahovec.

Ndeshja transmetohet në Artmotion.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.