Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Netanyahu thotë se kthimi i pengjeve është një mision “i shenjtë dhe suprem”

NULL NULL
21.11.2023 12:28
Benjamin Netanyahu

Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu e quajti kthimin e izraelitëve të marrë peng nga Hamasi më 7 tetor një “mision të shenjtë dhe suprem”, në një deklaratë të martën, ndërsa ai përballet me zemërimin në rritje nga anëtarët e familjes për ritmin e ngadaltë të përparimit në sigurimin e lirimit të tyre.

“Kthimi i pengjeve tona është një mision i shenjtë dhe suprem – për të cilin jam i përkushtuar. Ne nuk do të heqim dorë nga misioni për t’i kthyer ata dhe është përgjegjësia ime si dhe e kabinetit të luftës,” tha ai.

Netanyahu e lëshoi deklaratën pasi ai dhe kabineti i tij i luftës u takua me familjarët e pengjeve të hënën, duke thënë se ata “janë gjithmonë në zemrën time dhe udhëheqin veprimet e mia”.

Kryeministri premtoi se nuk do të ndalojë së luftuari derisa qeveria izraelite t’i kthejë në shtëpi dhe të shkatërrojë Hamasin.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.