Nesër nis asgjësimi i rriqrave - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Nesër nis asgjësimi i rriqrave

NULL NULL
18/05/2015
Komuna e Malishevës ka bërë të ditur se nesër do të nis fushatën e dezinsektimit të rriqrave.

“Në këtë fazë, do të bëhet spërkatje selektive, e zonave endemike, dhe kjo bëhet në kuadër të zbatimit të strategjisë për luftimin dhe parandalimin e etheve hemorragjike krime kongo’ bën të ditur kjo komunë përmes një njoftimi për media.

Sipas drejtorive përkatëse, të angazhuara në luftimin e EHKK-së, u bë e ditur se, se përgatitjet janë bërë dhe kompania e përcaktuar nga Ministria e Bujqësisë, pritet që të martën të startoj me spërkatjen selektive të zonave endemike, kundër rriqrave.