Nesër hapet Panairi i Edukimit, ofrohen mundësi studimi jashtë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Nesër hapet Panairi i Edukimit, ofrohen mundësi studimi jashtë

NULL NULL
11/03/2022

Nesër do të hapet Panairi i Edukimit në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës, sipas njoftimit të Komunës së Prishtinës.

“Komuna e Prishtinës ju njofton se nesër, me datë 12.03.2022, në orën 10:00, do të hapet Panairi i Edukimit në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës”, thuhet në njoftimin e Komunës.

Ky panair shërben si mundësi për studentët kosovarë që të dalin për të studiuar në universitete ndërkombëtare.

“Panairi i Edukimit ofron mundësi të ndryshme studimore në universitetet ndërkombëtare dhe informata të hollësishme për kritere dhe specifika të universiteteve përkatëse”.

“Ky panair organizohet nga Komuna e Prishtinës, në bashkëpunim me Wiseword Kosova. Ju mirëpresim!”