19:30, 16 Maj 2018

Qëndrimi juaj në tavolinën e punës apo edhe në secilin aktivitet ka shumë rëndësi për trupin tuaj.

Kur rrini ulur keq do të thotë që muskujt dhe nyjet tuaja nuk funksionojnë gjatë gjithë kohës, transmeton Klan Kosova.

Kjo mund të ju shkaktojë probleme serioze si: dhimbje koke, dhimbje të muskujve, problem me frymëmarrjen dhe me tretjen.

Më poshtë janë disa nga këshillat:

Ecni zbathur dhe vishni këpucë të rehatshme

Shtoni kalcium në dietën tuaj

Merrni vitaminë D

Largoni kilogramët e tepërt
Image result for hiqni kilogramet

Mos rrini gjithmonë në të njëjtin pozicion

Bëni ushtrime

klankosova.tv