Nëntë të vdekur dhe 325 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Nëntë të vdekur dhe 325 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

NULL NULL
1 week më parë

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri njofton se gjatë 24 orëve të fundit nëntë pacientë me COVID-19 kanë humbur jetën teksa janë regjistruar 325 raste të reja.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 563 pacientë teksa janë edhe 7,113 raste aktive me koronavirus në Shqipëri.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 164 pacientë, nga të cilët 19 janë në gjendje më të rënduar./tvklan