Nëna me koronavirus pi qumështin e saj të gjirit pasi u bë i gjelbër - Klan Kosova

Nëna me koronavirus pi qumështin e saj të gjirit pasi u bë i gjelbër

NULL NULL
4 months më parë

Qumështi i gjirit ka një mori përfitimesh për nënën dhe foshnjën.

Lëngu magjik rregullon përbërësit e tij për të ndihmuar fëmijën të zhvillohet dhe të qëndrojë i shëndetshëm, kjo është arsyeja pse disa e quajnë atë si “ar i lëngshëm”, shkruan Sun, transmeton Klankosova.tv.

Tani, një nënë ka ndarë një foto të mrekullueshme të qumështit të saj të gjirit pasi ajo dhe foshnja e saj rezultuan pozitive për COVID-19 dhe ai u kthye në ngjyrë të gjelbër të hapur.

Në foto, nëna tregon qumështin e saj të rregullt të gjirit me ngjyrë kremi, të cilin ajo e nxirrte përpara se ajo dhe vajza e saj të dilnin pozitive për virusin. Pranë qumështit të gjirit më të vjetër ishte një qese me qumështin e saj të fundit të pompuar, me ngjyrë pak të çuditshme.

Ashmiry ishte e tronditur nga ndryshimi i ngjyrës, por e lumtur pasi beson se kjo është një shenjë se trupi i saj po e vë qumështin me më shumë lëndë ushqyese për të ndihmuar fëmijën e saj të rikuperohet.

Nëna e postoi foton në Instagram dhe tha: “Unë me të vërtetë doja të ndaja këtë foto të qumështit tim të gjirit. Në fakt më la të kuptoj se diçka po ndodhte në trupin tim. Sa i mrekullueshëm është qumështi i gjirit, është magjik dhe jam shumë mirënjohëse që mund ta prodhoj atë veçanërisht tani. Ndryshimi i ngjyrës tregon se trupi im po bën pikërisht atë që i nevojitet Rubit. Antrupa, yndyra shtesë dhe thjesht mirësi e pastër”.

Ajo poashtu tha se e pinte vetë qumështin pasi u infektua me koronavirus.

Ashmiry posted the snaps on Instagram