9:32, 25 Maj 2020

Në raportin 24 orësh të Policisë bëhet e ditur se është arrestuar një i dyshuar pasi që i njëjti nën ndikimin e alkoolit ka tentuar të sulmojë një polic në QKUK.

Me urdhër të Prokurorit i dyshuari është liruar, njofton Klan Kosova

“QKUK, Prishtinë 24.05.2020-14:25. I dyshuari mashkull kosovar brenda në emergjencën e QKUK-së kishte kanosë dhe tentuar ta sulmojë/godas zyrtarin policor i cili kishte qenë në punë sekondare. I dyshuari kishte qen nën ndikim të alkoolit të cilit ju ka bërë matja dhe ka rezultuar 0.76 promil. Me urdhër të prokurorit i dyshuari është liruar, rasti procedohet në procedurë të rregullt”.

Konkurs Pune

Lexo më shumë