11:41, 15 Korrik 2020

Në zonat e banuara me serbë në Ksoovë janë regjistruar 37 raste të reja me koronavirus.

Kjo u bë e ditur nga epidemiologu serb, Aleksandar Antonijeviq.

Ai njoftoi se nga 68 personat e testuar dje, 37 u diagnostikuan me Covid-19, transmeton Klan Kosova.

“Në këtë valë të dytë, ne kemi gjashtë të kuruar dhe katër të vdekur,” tha Antonijeviq.

Në Qendrën Shëndetësore në veri të Mitrovicës 75 persona janë hospitalizuar të cilët janë të konfirmuar me  Covid-19, shtoi më tutje ai, raporton Radio Kontakt Plus, transmeton Klan Kosova

Konkurs Pune

Lexo më shumë