17:23, 6 Prill 2020

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës numri i të vdekurve nga Koronavirusi po i afrohet 10 mijëshit.

Deri tash COVID-19 atje u ka marrë jetën 9 mijë e 654 personave, sipas të dhënave të Johns Hopkins University.

Ndërkaq numri i të konfirmuarve me këtë virus thuhet të jetë së paku 337 mijë e 971, transmeton Klan Kosova.

Këto të dhëna janë nga 50 shtetet e SHBA-së, Distriktin e Kolumbisë dhe pjesë të tjera të territorit, përfshirë edhe rastet e riatdhesuara.

Wyoming është shteti i vetëm në territorin e SHBA-së që ende nuk ka regjistruar asnjë rast të vdekjes në virusi Korona.

Konkurs Pune

Lexo më shumë