Në protestën me moton “Kundër shtetit që i vret gratë” kërkohet shkarkimi i kryeprokurorit Munishi - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Në protestën me moton “Kundër shtetit që i vret gratë” kërkohet shkarkimi i kryeprokurorit Munishi

NULL NULL
05.04.2023 11:26

Organizata Joqeveritare “Qika” ka protestuar lidhur me vendimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, ku u konstatua se Policia e Kosovës dhe Prokuroria e Shtetit ia kanë shkelë Sebahate Morinës të drejtën në jetë.

Nga aty, u kërkua dorëheqja e kryeprokurorit të Prokurorisë Themelore, Kujtim Munishi dhe vartësve të tij, për, siç thanë ata, mostrajtimin e duhur të këtij rasti.

Kjo organizatë gjatë së martës kishte mbajtur aksion simbolik para Qeverisë së Kosovës, Prokurorisë së Shtetit dhe Policisë së Kosovës me thirrjen “Kundër shtetit që i vret gratë”, lidhur me këtë çështje./EO

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.