Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Në Prishtinë hapen dyert për familjet e Kumanovës

NULL NULL
10.05.2015 20:24

Nëse familjet që lëshuan shtëpinë e tyre në “Lagjen e Trimave” në Kumanovë ia mësyjnë Kosovës nuk do të mbesin pa strehë.

Për ata dikush hapi dyert në Prishtinë.

Gazetarja Arjeta Dragaj, ka vizituar Dastid Krasniqin në banesën e tij të cilën e bëri gati për refugjatët shqiptarë nga Maqedonia.

E njëra prej arsyeve që e shtyu  prishtinasin ta bëjë këtë veprim është edhe rënia e babait të tij, në luftën mes shqiptarëve e serbëve  në Preshevë, me 2001.

klankosova.tv

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.