Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Në pesë muajt e fundit, Muriqit i rritet vlera pesë milionë euro

NULL NULL
30.03.2023 13:59
Vedat Muriqi

Vedat Muriqi është njëri prej sulmuesve më të mirë të Kombëtares së Kosovës.

Në ndeshjen e fundit që Kosova zhvilloi kundër Andorrës, 28-vjeçari pati disa raste për të shënuar.

Sipas ueb-faqes gjermane, Transfermarkt, vlera e futbollistit në fjalë është rritur pesë milionë euro gjatë pesë muajve të fundit.

Më 7 nëntor të vitit të kaluar, vlera e tij ishte 10 milionë euro. Ndërsa tani vlera e tij është 15 milionë euro.

Kujtojmë se Muriqi aktualisht është pjesë klubit spanjoll Mallorca.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.