Në ora 14:00 mblidhet KQZ për certifikimin e kandidatëve me probleme ligjore

Në ora 14:00 mblidhet KQZ për certifikimin e kandidatëve me probleme ligjore

NULL NULL
1 month më parë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në orën 14:00 do të mblidhet për të certifikuar 47 kandidatët që u vlerësuan se kanë probleme me ligjin.

Lajmin për klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi.

“Sot në orën 14:00 do të mbahet mbledhja e KQZ-së. Në rend të ditës është edhe shqyrtimi dhe miratimi i rekomandimit të Zyrës për certifikim të subjekteve politike dhe kandidatëve të tyre”.

Ndër 47 kandidatët për deputet u raportua se është edhe lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i cili edhe i prin listës së kësaj partie.