Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Në mungesë kuorumi ndërpritet seanca, Konjufca: S’keni përgjegjësi

NULL NULL
08.06.2023 18:58
kuvendi, kuorumi

Kuvendi i Kosovës në mungesë kuorumi e ka ndërprerë seancën e cila ishte duke u mbajtur e që në rend dite ishin pikat e papërfunduara.

Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, tha se në votimin e amendamenteve po marrin pjesë vetëm 53 deputetë në votim, pasi sipas tij, kjo nuk është serioze.

“S’e keni përgjegjësinë e duhur për të ecur përpara. Kështu që, shihemi në seancën tjetër kur të ju thërras”, tha Konjufca, njofton Klankosova.tv.

Në sallën e kuvendit të pranishëm ishin së paku 68 deputetë, por një numër i tyre nuk pranonin të merrnin pjesë në votim.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.