Në Mitrovicë ka, pse s’bën të ketë lotari edhe në Prishtinë (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Në Mitrovicë ka, pse s’bën të ketë lotari edhe në Prishtinë (VIDEO)

NULL NULL
nga Arjeta Sinani 1 month më parë

Punëtorët e Lotarisë së Kosovës këtë të mërkurë  protestuan në shenjë pakënaqësie për mbylljen e Lotarisë dhe mosnxjerrjen e Ligjit për këtë.

“Ne kërkojmë miratimin e ligjit, u bënë 3 vjet që jemi ka presim për ligjin edhe asnjë përgjigje nuk kemi prej tyre jemi dal jemi taku me ta veç premtime”, ka thënë Arlinda Lajqi,  punëtore e Lotarisë.

Bile dikush mbylljen e këtij aktivitetit, këta po e quajnë edhe të padrejtë për një arsye.

“Nëse Lotaria e Serbisë mundet të funksionojë në  Mitrovicë, për çfarë arsye na nuk mundemi për të funksionuar, ata në mënyrë të rregull të gjitha lojërat e fatit i kanë”, ka thënë Miran Ademi, përfaqësues i Lotarisë së Kosovës në Mitrovicë

Ka tre vjet që Lotaria e Kosovës është mbyllur.