Në Meksikë tentohet të kryhet rekordi i qenve të llojit "bulldog" - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Në Meksikë tentohet të kryhet rekordi i qenve të llojit “bulldog”

NULL NULL
27/02/2017

Bulldogët anglezë pushtuan Mexico City në përpjekje për të thyer rekordin “Guinness” për grumbullimin më të madh të kësaj race të famshme qensh.

Rreth 1000 bulldogë janë paraqitur në qendër të kryeqytetit meksikan bashkë me pronarët e tyre.

Organizatorët e shfaqjes thanë  kjo ishte raca e kërkuar nga libri i rekordeve “Guinness”, nga i gjithë vendi dhe sipas tyre, kurrë nuk ishin mbledhur kaq shumë qen të tillë më parë.

http://www.bbc.com/news/world-latin-america-39101551