Në mbledhjen e Këshillit të Evropës sot mbahet një minutë heshtje për viktimat nga lufta në Ukrainë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Në mbledhjen e Këshillit të Evropës sot mbahet një minutë heshtje për viktimat nga lufta në Ukrainë

NULL NULL
24.04.2023 14:47
Keshilli i Evropes

Në Këshillin e Evropës sot është mbajtur një minutë heshtje për viktimat nga lufta që është duke u zhvilluar në Ukrainë.

Kujtojmë se në agjendën e sotme të Komitetit të Ministrave pritet të shqyrtohet aplikimi i Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Evropës.

Kosova ka aplikuar për anëtarësim në KiE më 12 maj të vitit 2022. Aplikacionin fillimisht e shqyrton Komiteti i Ministrave dhe pastaj, fjalën përfundimtare e jep Asambleja Parlamentare, e cila përbëhet nga përfaqësuesit kombëtarë të shteteve anëtare. Pranimi bëhet me votat e 2/3 të shumicës./Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iO