Në Kroaci bie inflacioni për mbi 1 për qind - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Në Kroaci bie inflacioni për mbi 1 për qind

NULL NULL
03.03.2023 22:00

Norma vjetore e inflacionit në Kroaci, e matur me indeksin e çmimeve të konsumit, ra në 11.9 për qind në shkurt, pasi arriti në 12.7 për qind një muaj më parë.

Sipas Byrosë Shtetërore të Statistikave, norma vjetore e inflacionit u ul për të tretin muaj radhazi, pasi në nëntor të vitit të kaluar arriti në 13.5 për qind rekord.

Sipas vlerësimeve, norma vjetore e inflacionit për ushqimet, pijet dhe duhanin ranë në 15 për qind, për energjinë në 13.4 për qind, për produktet industriale joushqimore 10.3 për qind dhe për shërbimet e tjera 8.9 për qind.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS