Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Në Kosovë vazhdojnë të jenë 42 raste aktive me COVID-19

NULL NULL
22.04.2023 07:27
COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 9 raste me COVID-19, ndërsa janë shëruar tre pacientë.

Sipas IKShPK-së, shtatë pacientë vazhdojnë të jenë të hospitalizuar si pasojë e COVID-19, ndërsa janë edhe 42 raste aktive, transmeton Klankosova.tv.

Që nga fillimi i pandemisë, në Kosovë janë regjistruar 274 mijë e 859 raste aktive, janë shëruar 270 mijë e 601 pacientë, ndërsa kanë vdekur 3 mijë e 216 njerëz nga koronavirusi.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.