Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Në këtë shkollë në Britani djemtë mund të veshin fustane!

NULL NULL
11.04.2018 19:00

Në Britani, një nga shkollat më të famshme të saj, do të praktikojë dicka të pazakontë!

Stafi i shkollës Uppingham nga Rutland, kanë bërë të ditur se do të lejojnë djemtë të veshin fustane, mes pretendimeve se shumë djem më shumë se kurrë më parë, kanë vë në pikëpyetje identitetet e tyre gjinore, njofton Klan Kosova.

Në këtë shkollë, djemtë aktualisht veshin pantallona, dhe vajzat veshin funde.

Por, Gareth Doodes, kreu i kolegjit të Devon, tha se shkolla nuk do të fuste uniforma unisex. Megjithatë thekson se kishte punuar për të krijuar një mjedis ku fëmijët nuk ndjehen të ndarë apo të përjashtuar për shkak të asaj që ata veshin, njofton Klan Kosova.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.