Në kërkim të mandatit të dytë për president, voton Macron - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Në kërkim të mandatit të dytë për president, voton Macron

NULL NULL
3 months më parë

Presidenti francez Emmanuel Macron votoi të dielën, pasi ai po kërkon një mandat të dytë pesëvjeçar.

Sfidë për të mbetet përballja me Marine Le Pen, kandidatja e ekstremit të djathtë, të cilën e mundi lehtësisht në balotazhin e 2017-es.

Gara përfshin presidentin aktual Macron dhe 11 kandidatë nga e majta ekstreme në të djathtën ekstreme, raporton AP, transmeton Klankosova.tv.

Dy kandidatët kryesorë në raundin e parë të së dielës kualifikohen për balotazhin e 24 prillit.