Në Kaçanik protestë kundër ndërtimit të hidrocentralit në lumin Lepenc - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Në Kaçanik protestë kundër ndërtimit të hidrocentralit në lumin Lepenc

NULL NULL
28/02/2017

Në Kaçanik po protestohet kundër ndërtimit të një hidrocentrali në lumin Lepenc.

Aty po kërkohet që Kuvendi Komunal i Kaçanikut të mos e miratojë vendimin për ndërtimin e këtij hidrocentrali, pasi sipas tyre lumi vdes dhe natyra dëmtohet jashtëzakonisht shumë.

Protesta është organizuar nga organizata për mbrojtjen e mjedisit “Gjethi” si dhe shoqata e peshkatarëve “Trofta” e Lepencit, njofton Klan Kosova.

Aktualisht ne Kuvendin Komunal pritet te votohet për miratimin ose jo te këtij vendimi.

3