Në Bruksel për energjetikën - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Në Bruksel për energjetikën

NULL NULL
11/05/2015
Ministrja për Dialog Edita Tahiri, do të jetë sot e ulur në tavolinë me Marko Gjuriqin dhe Aleksandër Antiq, dhe që të tre do të dialogojnë për energjetikën.

Kjo tregon edhe për vazhdimin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Delegacionit të Kosovës i prin Edita Tahiri, ministre e Dialogut, ndërsa nga pala serbe në Bruksel është dërguar drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq dhe ministri serb i Xehetarisë dhe Energjetikës, Aleksandar Antiq.