Në Amerikë tallen Pirlo e Lampard - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Në Amerikë tallen Pirlo e Lampard

NULL NULL
11/08/2015
Tifozët e New York Red Bull janë tallur me Andrea Pirlon e Frank Lampardin, dy përforcimet e reja të New York Cityt.

Jeta tek New York City nuk ka filluar mirë për dyshen evropiane, Andrea Pirlo dhe Frank Lampard.

Pas të qenit bashkë në humbjen e skuadrës ndaj Montreal Impact në fillim të muajit, dyshja luajti edhe të hënën mbrëma ndaj New York Red Bulls.

Të dy, jo vetëm që u mposhtën, por edhe u tallën nga fansat e skuadrës kundërshtare.

Tifozët e skuadrës Neë York Red Bulls shpalosën një ‘banner’ ku shfaqeshin fituesit e Champions League, Lampard me Chelsean e Pirlo me Milanin, me shkopinj mbështetës nën të cilët shkruhej “City, shtëpi pleqsh”.

Rivaliteti është duke u bërë më i madh përpjestimisht me rritjen e popullaritetit në shtetin më të fuqishëm në botë.