Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ndeshjet e fundit kualifikuese për Euro 2024

NULL NULL
nga Shpend Spahija 21.11.2023 09:35

Krahas ndeshjes Kosovës-Bjellorusi, sot do të zhvillohen edhe gjashtë takime të tjera nga ora 20:45 në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024:

Andorra- Izraeli, Kroacia- Armenia, Gjibraltari- Holanda, Greqia- Franca, Rumania- Zvicra dhe Uellsi- Turqia.

Deri sa në të gjitha grupet janë definuar ekipet e kualifikuara, vetëm në grupin “D” ka mbetur të përcaktohet pozita e dytë në mes të Kroacisë dhe Uellsit.

Me këto takime, përfundon kampanja e fazës kualifikuese për Kampionatin Evropian 2024 që do të zhvillohet gjatë verës së ardhshme në Gjermani.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.