Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ndeshja e veteranëve, Bislimi s’lëvizi nga vendi gjatë intonimit të himnit të Kosovës dhe Gjermanisë (VIDEO)

NULL NULL
18.02.2023 16:33

Në kuadër të shënimit të 15-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, të shtunën, në organizim të Federatës së Futbollit të Kosovës dhe Ligës së Veteranëve të Futbollit të Kosovës është zhvilluar ndeshja miqësore e veteranëve, Kosovë – Gjermani.

Pjesë e kësaj ndeshje ishin emrat e njohur të futbollit të Kosovës si dhe yjet e dikurshme të futbollit të Gjermanisë, transmeton Klankosova.tv.

Në këtë takim i pranishëm ishte edhe zëvendës-kryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, i cili gjatë intonimit të himnit të Kosovës dhe Gjermanisë nuk lëvizi nga vendi.

Kjo ndeshje u zhvillua në fushën qendrore të Kampit Nacional të FFK-së në Hajvali, në orën 13:00 dhe ishte pjesë e kalendarit të aktiviteteve të MKRS-së për 15-vjetorin e Pavarësisë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.