Ndërron jetë ylli i Hollywoodit, Burt Reynolds (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ndërron jetë ylli i Hollywoodit, Burt Reynolds (VIDEO)

NULL NULL
06/09/2018

Burt Reynolds, ikonë e Hollywoodit në vitet e 70-ta dhe kandidati i Oskarit, ka vdekur në moshën 82 vjeçare, transmeton Klan Kosova.

Sipas UsWeekly, ai vdiq në një spital Florida pas një sulmi në zemër.

Aktori i shumë filmave kishte bërë një operacion në zemër në vitin 2010, i cili kishte rezultuar me sukses.

82 vjeçari u bë i famshëm përmes filmit  Deliverance të vitit 1972, dhe gjithashtu luajti në filmat Smokey dhe Bandit, Boogie Nights dhe Run Cannonball.

Reynolds lindi në Lansing, Michigan, më 11 shkurt, 1936.

Ai u paraqit nudo në revistën Cosmopolitan në prill të vitit 1972.

Image result for Burt Reynolds cosmopolitan

Aktori ishte martuar dy herë, së pari me Judy Carne dhe më pas me Loni Anderson.

Përkundër dy martesave, dashuria e vërtetë e tij ishte partnerja në filmin e karrierës së tij, “Smokey and the Bandit”, Field.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=o7xKNk9trdw

https://www.youtube.com/watch?v=5zzYEi38mhU