Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ndërron jetë mjeku dhe ish-ushtari i UÇK-së, Shukri Gërxhaliu

NULL NULL
26.09.2023 12:18

Ka ndërruar jetë sot, doktori dhe ish-ushtari i UÇK-së, Shukri Gërxhaliu.

Gërxhaliu vdiq në moshën 70 vjeçare, dhe lajmin për të e dhanë familjarët e tij.

Ai shërbeu si doktor për Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, dhe njëherit dëshmoi në Hagë për gratë e dhunuara nga forcat serbe, gjatë luftës në Kosovë.

Varrimi i të ndjerit bëhet nesër në kohë dreke, në Studime të Vushtrrisë.

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.