Ndërron jetë ministri boshnjak, ishte e prekur me COVID-19

Ndërron jetë ministri boshnjak, ishte e prekur me COVID-19

2 muaj më parë

Ministri Federal i Çështjeve të Veteranëve në Bosnjë dhe Hercegovinë, Salko Bukvareviq ka ndërruar jetë pasi ishte i prekur me COVID-19.

Shëndeti i tij u përkeqësua të hënën, me ç`rast ai ishte vendosur në respirator.

Më 22 korrik, Bukvareviq doli pozitiv  me koronavirus raporton portali Klix.ba..

Bukvareviq ka lindur në vitin 1967 në Kalesija.

Që nga viti 2015, ai ka mbajtur postin e Ministrit për Çështjet e Veteranëve në Qeverinë e Bosnjës, transmeton Klan Kosova